Do formy #7 – Půl roku od změny je vidět mé nové já

V březnu letošního roku jsem poprvé v životě vstoupil do posilovny jako aktivní účastník. Do té doby jsem tak maximálně provázel nováčky v budově mého zaměstnavatele a ukazoval jsem jim, kde mohou tužit svá těla. Na otázku, jak často chodím do fitka, jsem odpovídal, že jednou za 14 dní, když ukazuju tuhle místnost. A právě před půl rokem jsem začal chodit pravidelně cvičit, třikrát týdně a aspoň jednou týdně nějaké plavání.

Může se zdát, že je to poměrně krátká doba, nicméně i za šest měsíců dokážete se svým tělem udělat mnohé. Mým nejvýraznějším úspěchem bylo přeprogramování chodu mého těla a naučení správným stravovacím návyků. Po prvním měsíci abstinenčních příznaků bez sladkostí jsem si navykl na režim bez zbytečných nesmyslů. A překvapivě mému tělu nechybí, chuť na sladké si odbydu v dopoledních hodinách ovocem, případně večer tvarohem.

Nastaly u mě ovšem zejména viditelné změny – největší radost mám ze zmenšující se pneumatiky kolem břicha. Na začátku roku jsem měl obvod kolem pasu 91 cm, dnes ráno mi stačilo z měřící pásky jen 75 cm, což je o celých 16 cm méně. Projevuje se to samozřejmě nejvíce na kalhotách, ještě loni jsem kupoval konfekční velikost 38, teď mi stačí 32. A objem tuku v mém těle tvořilo před dvěma měsíci jen asi 16 % (optimální rozmezí je 10 – 20 %).

Nejméně podstatná změna se v mém případě stala s váhou, na začátku jsem měl zhruba 84 kg, teď se pohybuju okolo 82 kg, což při výšce 190 cm je optimální váha. Důležitý je pro mě zejména poměr tuku a svalů. Z uvedených čísel vyplývá, že jsem se zbavil především tuku a narostla svalová hmota, což byly mé cíle už na začátku.

Co je ovšem ze všeho nejdůležitější – veškeré mé snažení, cvičení jsem úspěšně dostal do každodenního života a natolik jsem si na ně navykl, že je už beru jako samozřejmou součást dne. A hlavní je, že mě to vůbec neomezuje v běžném životě. Dodává mi to plno energie a se zlepšujícím se vzhledem i dobrou náladu a zdravé sebevědomí.  S Dominikovým vedením to jde levou zadní. I když občas něco bolí, to ale ke cvičení patří. Neméně důležitá je podpora okolí – když vás okolí chválí, jak vypadáte lépe, rozhodně neuškodí.

– Martin

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Color scheme