Do formy #5 – Hecování mě posouvá dál

Motivací ke cvičení může mít člověk hned několik. Pokud jste trošku lenoši, není špatné uplést si na sebe něco, z čeho se jen tak nevyvléknete. Často a důrazně jsem říkal svým kamarádům a kolegům, že plánuji začít cvičit. Nebojím se, určitě mi to velmi rádi připomenou a zeptají se, jak se zlepšuji. Ano, můžete o tom nějakou dobu jenom mluvit – pokud ale za měsíc jste na tom stejně jako předtím, budete terčem posměchu a hlavně se před nimi shodíte.

Cvičení rozhodně nedělám kvůli ostatním, to je jenom přidaný efekt. Dělám to hlavně kvůli sobě – hlavní motivací jsem já sám. Na sebevědomí mi nepřidá, pokud to vzdám, takže „vyhecovat“ se prostě musím. Jak už jsem psal minule, odměnou mi začíná být více energie, lepší pocit ze sebe a zmenšující se velikost kalhot.

Dominik umí určitě dobře hecovat: „Nic tě nebolí? No to bychom teda měli rychle napravit. :D“ Ano, to říká docela rád. A já mu přeci nechci ukázat, že jsem „máčka“. Není dobré brát počet opakování jen jako striktně dané číslo. Jestliže v jedné sérii jdu po 10 opakování a ještě můžu, trenér to určitě pozná: „Sice jsem řekl ještě dva, ale vidím, že můžeš. Tak jedeme do 15. To dáš.“ To potřebuju slyšet, takže jedu dál, přece to nevzdám.

Cvičení mě baví čím dál víc, především proto, že se dost proměňuje objem tréninku. Cviky i váhy. Zpravidla neděláme stejné úkony, zatěžujeme různé části těla. A právě pestrost je to, co mě u toho drží. První měsíc jedeme vždycky celé tělo, v další fázi už pojedeme vždy jednu část těla celou hodinu. Ještě musím zesílit. Zejména ramena jsou slabá. No a vlastně i nohy.

Stroje teď používáme hlavně na začátku, aby si tělo zvyklo na správnou motoriku a korektně prováděné pohyby po správné dráze. Většinu času tedy trávíme s činkami a skvělým nástrojem je i mé vlastní tělo. Dřepy. Mrtvé tahy. Zkracovačky. Základní cviky, ale jsou určitě velmi užitečné, zapojují velkou část svalových partií. Dnes už jsem udělal pokrok, zvládám výpady a dokonce i nějaký ten správný dřep se podaří.

– Martin

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Color scheme