Do formy #3 – Je třeba přidat na jídle…

Po pondělním cvičení jsem se cítil skvěle, že jsem se k tomu dokopal a začal se sebou něco dělat. V úterý mě k večeru začaly bolet svaly, o kterých jsem až dosud neměl nejmenší potuchy, že je mám. Středa je o poznání krušnější, ráno mě při chůzi pobolívají ruce :D. To, že první tréninky budou trošku bolet, jsem si tak nějak myslel. Věřím, že to brzo překonám.

Na Dominikův dotaz, jestli mě něco bolí, odpovídám: „Bylo by jednodušší vyjmenovat, co mě nebolí.“ Dostane se mi ujištění, že „to rozcvičíme“. Nezbývá než věřit, že tomu tak bude. Při druhém tréninku mě opouští postupně pocity nejistoty a stále ve mně sílí přesvědčení, že vytrvám. Během prvního, zkušebního tréninku jsem si ověřil, že je dobrý nápad začít cvičit pod dohledem někoho zkušeného. Dominik se věnuje posilování přes deset let, přivedl jej k tomu jeho táta.

A jeho nedílnou součástí životního stylu je jídelníček. I když jsem si přidal oproti dřívějšku dvě jídla navíc a nemívám pocit hladu, stejně bych měl přidat. Samozřejmě se k tomu musím teprve dopracovat a tělo na vyšší dávky jídla začít postupně navykat. Po tréninku naštěstí hlad opět mám, takže si patrně na teplé večeře zvyknu. A sám se začínám zabývat tím, co bych měl na jídle změnit.

Dominik mi zároveň připravil jídelníček podle mých preferencí – řekl jsem, co rád jím, čemu bych se rád vyhnul a jsem překvapen, kolik dobrého mi zůstalo. Především mě ale nadchlo, že jsem nedostal žádné zákazy ohledně jídla – Dominik ke všemu přistupuje pozitivně, takže mi sdělí, co můžu jíst. A na závěr dodá: „Občas klidně můžeš lehce zhřešit. Když budeš mít chuť na čokoládu, tak si kousek klidně během dne dej. Hlavně ti to musí vyhovovat.“

Jídelníček je pestrý, nemusím se držet jen pár jídel, naopak je vyžadovaná pestrost. Ke každému jídlu jím zeleninu, ke snídani a svačině ovoce. To proto, aby tělo dostávalo vlákninu. Před tréninkem si dopřávám pravidelně kvalitní müsli s bílým jogurtem. A začínám mít pocit, že mě to vlastně baví.

– Martin

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Color scheme