Do formy #2 – Můj první trénink

Přemýšlím, co udělat pro to, abych se donutil chodit posilovat pravidelně a správně tak, aby moje snažení mělo patřičný efekt. Po dlouhých dnech mluvení o mém odhodlání jsem se na radu kamarádů vydal na první hodinu s trenérem. Na Dominika jsem vsadil na základě doporučení od známého. Podle něj je velmi odhodlaný a má správný zápal.

Vydávám se na první hodinu, s hlavou lehce sklopenou, a když se rozhlédnu kolem sebe – připadám si jako v cizím světě. Posilovnu jsem viděl tak maximálně zvenku při procházce. Svěřím se, že jsem nikdy v životě necvičil, nesportoval. Dominik se zajímá o můj životní styl, stravu a především o to, čeho chci cvičením dosáhnout. Vím, že potřebuji zejména získat fyzickou kondici, rád bych nabral svalovou hmotu a hlavně napravil břicho.

Dominikův entusiasmus je naštěstí nakažlivý, takže zábrany odhazuji a směle se vydávám vstříc svému novému já. Začínáme s menšími činkami a vidíme, že moje fyzička skutečně na tom není tak dobře, jak by měla být. Při posilování tricepsu zvládám sotva tři série s jednokilovou činkou a při cvičení na benchi zvednu minimum. „Čeká nás hodně práce, když vytrváš a budeš cvičit pravidelně, brzo to zlepšíme.“ Na závěr přichází dřepy, snaha udržet paty na zemi se zdá být nesplnitelná. Při následném cvičení výpadů se klátím k zemi asi po šestém opakování.

Mám rozhodně co zlepšovat. Dost často se setkávám s tipy, jak poznat správného a kvalitního trenéra. Dominik se mnou cvičí na strojích jen výjimečně a zaměřujeme se na správnou koordinaci pohybů, vysvětluje mi, kdy se jaký sval zapojuje a dává mi návod, jak správně cvičit. A element trenéra má jednu skvělou výhodu – dokáže vás vyhecovat. Pokud si myslím, že už další cvik nedám, potřebuju slyšet, že ještě tři opakování zvládnu. No a nechci se nechat zahanbit.

Odcházím po svých, nicméně mé tělo je lehce v šoku z toho, že se hýbalo :D. Večeře se má skládat z masa a přílohy se zeleninou, dosud jsem si dal rohlík se šunkou a šel jsem spát. Cesta ke správnému jídelníčku se musí najít. Jak jsme zjistili, jím poměrně málo.

– Martin

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Color scheme