Do formy #1 – Proč jsem začal posilovat

Jmenuju se Martin a rád bych se s Vámi podělil o svůj příběh, který bude (doufejme) končit tím, že se dostanu Do formy!

Tři roky vysedávání v kanceláři, nepravidelná a ne příliš kvalitní strava se na mě začínají podepisovat. Ráno se sotva nasnídám (sem tam nějaká kobliha), na oběd zajdu do nákupního centra na něco rychlého a večer něco sním… jenže pak po celém dni dostanu chuť na sladké a zpravidla končím u Nutelly. A k tomu naprosto bez pohybu. Ano, klasika.

Při 190 centimetrech není váha 90 kilogramů nic hrozného. Osobně mě ale štve, že velkou část hmoty tvoří tuk. Na nedostatek času se vymlouvat nemůžu, spíše je to lenost. Když se mi ovšem nevybíravě zvětšuje velikost kalhot a kamarádi občas poznamenají něco o pivním břiše, začínám si říkat, že je načase s tím něco dělat.

Původně jsem chtěl začít 1. ledna, jenže statistika mluví dlouhodobě proti úspěšnosti dodržení předsevzetí. A tak trošku sebevražedně nabývám odhodlání, že začnu před Vánoci a zkusím se vyhnout nezřízenému přejídání. Nejtěžší je vzdát se sladkostí, za ta léta si tělo navyklo na nesmyslné cukry a bez nadsázky by se dalo mluvit o jisté závislosti.

Dost mi pomáhá pravidelné stravování. Přidal jsem dopolední i odpolední svačinu, čokoládu si dopřávám nadále,  ale když v menším množství a kvalitnější. Po dvou měsících už večer nevyhledávám sladkosti, není to časem tak obtížné, jak jsem si myslel. Právě to, že si občas něco dobrého v rozumném množství dopřeju, mě povzbuzuje. Usnadněné to mám tím, že piju většinou jen neslazený čaj a vodu, alkohol a cigarety jsou mi veskrze cizí.

Výsledky na sebe nenechávají dlouho čekat. Přesto nějak cítím, že bych mohl ještě trošku přidat. Chce to začít se hýbat. Kdybyste ve slovníku hledali, kdo je nesportovec, budu to já. Jednou za měsíc jdu běhat nebo plavat a největší z mých mistrovských výkonů je výhra v ping-pongu. Odhodlat se do posilovny tak bude velká výzva.

– Martin

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Style switcher RESET
Color scheme